Praca za granicą w Dubaju

Pewnie wielu z Was chciałoby przynajmniej na jakiś czas zmienić otoczenie, odpocząć od kłótni i sporów narodowych. Mieszkać i pracować w kraju w którym przez cały rok jest ciepło, weekend trwa 3 dni, zaczyna się w czwartek a kończy w sobotę, przy tym wszystkim zarobki są bardzo wysokie. Pobyt stały i praca w Dubaju to marzenie wielu Polaków jak i Europejczyków oraz każdego, kto chce zarabiać duże pieniądze.


człowiek w garniturze obsługuje lot drona nad pustynią


Około 90 procent firm na komercyjnym rynku prowadzonych jest przez obcokrajowców, pozostałe około 10 procent przez obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Praca dla obcokrajowców oferowana jest m.in. w takich sektorach jak usługi finansowe, turystyka mi.in. praca dla stewardess oraz handel zagraniczny. Nie brakuje również dla lekarzy i całej branży medycznej, inżynierów m.in. z branży budowlanej i architektów, informatyków, programistów, agentów nieruchomości, telekomunikacji itd.

Praca w Dubaju dla kogo?

Podstawowym warunkiem ubiegania się o prace w Dubaju jest dobra znajomość języka angielskiego najlepiej potwierdzona aktualnymi certyfikatami (dla obcokrajowców przybywających z nieanglojęzycznych krajów do których Polska z pewnością się zalicza).

Język arabski nie jest zazwyczaj wymagany, jednak jeżeli chcemy wiązać dłuższą przyszłość z krajami arabskimi warto rozważyć naukę języka arabskiego. Społeczność na świecie posługująca się językiem arabskim liczy około 400 milionów. Nauka języka arabskiego zajmuje około 2000 godzin. Europejczyk rozmawiający po arabsku zaimponuje każdemu rdzennemu mieszkańcowi nie tylko Emiratów Arabskich.

Jeżeli spełniasz pierwszy podstawowy warunek, warto rozważyć czy jesteś specjalistą poszukiwanym. Przykładowe oferty pracy w Dubaju - www.bayt.com/en/uae/jobs/jobs-in-dubai. Zanim przygotujesz swoje CV musisz wiedzieć że proces rekrutacji w Dubaju jest złożony a osoba zatrudniona będzie tą najlepszą z puli ubiegających się kandydatów. Firmy przeznaczają duże kwoty w procesie rekrutacji, m.in. są to koszty wiz, przeloty, ubezpieczenia medyczne, zakwaterowanie.

CV do pracy w Dubaju

CV do pracy w Dubaju piszemy w języku angielskim, warto dodać do CV aktualne zdjęcie. Osoby które już poznały język arabski (przebrnęły te 2000 godzin nauki) i czują się w nim swobodnie, mogą napisać swoje CV w języku arabskim (o ile oferta pracy była zamieszczona również w tym języku). Link do arabskiego CV - cvmeet.com/cv-maker.

W Dubaju nie liczy się, czy jesteś z Polski, Francji, Niemiec czy Włoch. Ważna jest dobra znajomość języka angielskiego i wysokie kalifikacje zawodowe. Jeżeli jesteś poszukiwanym specjalistą możesz liczyć na 3 letni kontrakt. To odpowiedni czas aby poznać bliżej ten kraj, kulturę i język.

Jednym ze sposobów szukania pracy w Dubaju jest skorzystanie z usług agencji zatrudnienia:

  1. jivarosearch.com
  2. espinternational.ae
  3. thejobdubai.com
Praca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - Dubaju

Praca w Dubaju

Kto może liczyć na pracę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?


Pytania do pracodawcy w  czasie rozmowy kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna - pytania do pracodawcy.

Lista pytań które możesz zadać pracodawcy w trakcie rozmowy o pracę.


Jak napisać dobry list motywacyjny?

Jak napisać dobry list motywacyjny?

Wskazówki jak napisać mocny list motywacyjny?